Semtech Corporation SMBJ17CA
Part No.:
SMBJ17CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ17CA.pdf
Description:
1-LINE 17V 21.7A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ17CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)