Semtech Corporation SMBJ188CA
Part No.:
SMBJ188CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ188CA.pdf
Description:
1-LINE 188V 1.83A TVS DO-214AA(S
Comments
SMBJ188CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
188V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.83A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)