Semtech Corporation SMBJ18CA
Part No.:
SMBJ18CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ18CA.pdf
Description:
1-LINE 18V 20.5A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ18CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)