Semtech Corporation SMBJ20CA
Part No.:
SMBJ20CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ20CA.pdf
Description:
1-LINE 20V 18.5A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ20CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)