Semtech Corporation SMBJ220CA
Part No.:
SMBJ220CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ220CA.pdf
Description:
1-LINE 220V 1.7A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ220CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)