Semtech Corporation SMBJ43CA
Part No.:
SMBJ43CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ43CA.pdf
Description:
1-LINE 43V 8.6A TVS DO-214AA(SMB
Comments
SMBJ43CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.63A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)