Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ45CA-E3/1
Part No.:
SMBJ45CA-E3/1
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
AetrixSMBJ45CA-E3/1.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Comments
SMBJ45CA-E3/1 Specifications
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)