Semtech Corporation SMBJ54CA
Part No.:
SMBJ54CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ54CA.pdf
Description:
1-LINE 54V 6.9A TVS DO-214AA(SMB
Comments
SMBJ54CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)