Semtech Corporation SMBJ64CA
Part No.:
SMBJ64CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ64CA.pdf
Description:
1-LINE 64V 5.8A TVS DO-214AA(SMB
Comments
SMBJ64CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)