Semtech Corporation SMBJ75CA
Part No.:
SMBJ75CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ75CA.pdf
Description:
1-LINE 75V 4.9A TVS DO-214AA(SMB
Comments
SMBJ75CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)