Semtech Corporation SMBJ78CA
Part No.:
SMBJ78CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ78CA.pdf
Description:
1-LINE 78V 4.7A TVS DO-214AA(SMB
Comments
SMBJ78CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)