Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ22A-M3/57T
Part No.:
SMCJ22A-M3/57T
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
AetrixSMCJ22A-M3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Comments
SMCJ22A-M3/57T Specifications
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)