Vishay T15B33AHM3/H
Part No.:
T15B33AHM3/H
Datasheet:
AetrixT15B33AHM3/H.pdf
Description:
1.5KW,33V 5%,SMB PAR
Comments
T15B33AHM3/H Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28.2V
Voltage - Breakdown (Min):
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 185°C (TJ)