Vishay T15B47AHM3/H
Part No.:
T15B47AHM3/H
Datasheet:
AetrixT15B47AHM3/H.pdf
Description:
1.5KW,47V 5%,SMB PAR
Comments
T15B47AHM3/H Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40.2V
Voltage - Breakdown (Min):
44.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 185°C (TJ)