Vishay General Semiconductor - Diodes Division TPSMC15AHE3/57T
Part No.:
TPSMC15AHE3/57T
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
AetrixTPSMC15AHE3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO214AB
Comments
TPSMC15AHE3/57T Specifications
Manufacturer:
Series:
PAR®
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12.8V
Voltage - Breakdown (Min):
14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
70.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 185°C (TJ)