Taiwan Semiconductor Corporation TSSW3U45HRVG
Part No.:
TSSW3U45HRVG
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AetrixTSSW3U45HRVG.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 3A SOD123W
Shipping
Inventory:2
Comments
TSSW3U45HRVG Specifications
Package/Case:
SOD-123W
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
470 mV @ 3 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C