onsemi 1.5KE10ARL4
Part No.:
1.5KE10ARL4
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-201AD, Axial
Datasheet:
Aetrix1.5KE10ARL4.pdf
Description:
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC AXIAL
Comments
1.5KE10ARL4 Specifications
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-201AD, Axial
Series:
Mosorb™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.55V
Voltage - Breakdown (Min):
9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
103A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)