onsemi 1.5KE13ARL4
Part No.:
1.5KE13ARL4
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-201AD, Axial
Datasheet:
Aetrix1.5KE13ARL4.pdf
Description:
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC AXIAL
Comments
1.5KE13ARL4 Specifications
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-201AD, Axial
Series:
Mosorb™
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11.1V
Voltage - Breakdown (Min):
12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
82A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)