STMicroelectronics 1.5KE36ARL
Part No.:
1.5KE36ARL
Manufacturer:
STMicroelectronics
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
Aetrix1.5KE36ARL.pdf
Description:
TVS DIODE 30.8VWM 64.3VC DO201
Comments
1.5KE36ARL Specifications
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
1.5KE, TRANSIL™
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30.8V
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
156A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
2500pF @ 1MHz