onsemi 1SMA43CAT3G
Part No.:
1SMA43CAT3G
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Aetrix1SMA43CAT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 77.4VC SMA
Comments
1SMA43CAT3G Specifications
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
135pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)