onsemi 1SMB22CAT3
Part No.:
1SMB22CAT3
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Aetrix1SMB22CAT3.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Comments
1SMB22CAT3 Specifications
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
390pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)