onsemi 1SMB64AT3
Part No.:
1SMB64AT3
Manufacturer:
onsemi
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Aetrix1SMB64AT3.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
Comments
1SMB64AT3 Specifications
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
280pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)