STMicroelectronics BZW04-299RL
Part No.:
BZW04-299RL
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
AetrixBZW04-299RL.pdf
Description:
TVS DIODE 299VWM 618VC DO15
Comments
BZW04-299RL Specifications
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-204AC, DO-15, Axial
Series:
BZW04, TRANSIL™
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
299V
Voltage - Breakdown (Min):
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
618V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
80pF @ 1MHz
Operating Temperature:
175°C (TJ)