Diodes Incorporated D3V3F4U8MR-13
Part No.:
D3V3F4U8MR-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS Diodes
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AetrixD3V3F4U8MR-13.pdf
Description:
Dataline Protection PP SO-8 T&R
Comments
D3V3F4U8MR-13 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
80A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Ethernet
Capacitance @ Frequency:
2.1pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)