Diodes Incorporated D3V3L4U8MR-13
Part No.:
D3V3L4U8MR-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS Diodes
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AetrixD3V3L4U8MR-13.pdf
Description:
DATALINE PROTECTION PP SO-8 T&R
Comments
D3V3L4U8MR-13 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
3.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
16V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
100A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
2400W (2.4kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency:
5pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)