STMicroelectronics DSL04-018SC6
Part No.:
DSL04-018SC6
Datasheet:
AetrixDSL04-018SC6.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 39VC SOT23-6
Comments
DSL04-018SC6 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
21V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
39V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15A
Capacitance @ Frequency:
3pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)