STMicroelectronics DSL04-020SC6
Part No.:
DSL04-020SC6
Datasheet:
AetrixDSL04-020SC6.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 42VC SOT23-6
Comments
DSL04-020SC6 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15A
Capacitance @ Frequency:
3pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)