STMicroelectronics DSL04-024SC6
Part No.:
DSL04-024SC6
Datasheet:
AetrixDSL04-024SC6.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM SOT23-6
Comments
DSL04-024SC6 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15A
Capacitance @ Frequency:
3pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)