STMicroelectronics ESDA37WY
Part No.:
ESDA37WY
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
AetrixESDA37WY.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM SOT323-3
Comments
ESDA37WY Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
2
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
37V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.3A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
300W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)