Taiwan Semiconductor Corporation P6KE130CH
Part No.:
P6KE130CH
Datasheet:
AetrixP6KE130CH.pdf
Description:
600W, 130V, BIDIRECTIONAL, TVS
Comments
P6KE130CH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
105V
Voltage - Breakdown (Min):
117V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
187V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)