Taiwan Semiconductor Corporation P6KE13CH
Part No.:
P6KE13CH
Datasheet:
AetrixP6KE13CH.pdf
Description:
600W, 13V, BIDIRECTIONAL, TVS
Comments
P6KE13CH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10.5V
Voltage - Breakdown (Min):
11.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)