Taiwan Semiconductor Corporation P6KE22CH
Part No.:
P6KE22CH
Datasheet:
AetrixP6KE22CH.pdf
Description:
600W, 22V, BIDIRECTIONAL, TVS
Comments
P6KE22CH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17.8V
Voltage - Breakdown (Min):
19.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
31.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)