Taiwan Semiconductor Corporation P6KE30CH
Part No.:
P6KE30CH
Datasheet:
AetrixP6KE30CH.pdf
Description:
600W, 30V, BIDIRECTIONAL, TVS
Comments
P6KE30CH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24.3V
Voltage - Breakdown (Min):
27V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)