Diodes Incorporated P6SMAJ14ADFQ-13
Part No.:
P6SMAJ14ADFQ-13
Datasheet:
AetrixP6SMAJ14ADFQ-13.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR D-F
Comments
P6SMAJ14ADFQ-13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)