Diodes Incorporated P6SMAJ17ADFQ-13
Part No.:
P6SMAJ17ADFQ-13
Datasheet:
AetrixP6SMAJ17ADFQ-13.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR D-F
Comments
P6SMAJ17ADFQ-13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)