Diodes Incorporated P6SMAJ22ADF-13
Part No.:
P6SMAJ22ADF-13
Datasheet:
AetrixP6SMAJ22ADF-13.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC D-FLAT
Comments
P6SMAJ22ADF-13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)