Diodes Incorporated P6SMAJ54ADF-13
Part No.:
P6SMAJ54ADF-13
Datasheet:
AetrixP6SMAJ54ADF-13.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC D-FLAT
Comments
P6SMAJ54ADF-13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)