Taiwan Semiconductor Corporation P6SMB22C
Part No.:
P6SMB22C
Datasheet:
AetrixP6SMB22C.pdf
Description:
600W, 22V, 10%, BIDIRECTIONAL, T
Comments
P6SMB22C Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17.8V
Voltage - Breakdown (Min):
19.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
31.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)