Taiwan Semiconductor Corporation P6SMB27CH
Part No.:
P6SMB27CH
Datasheet:
AetrixP6SMB27CH.pdf
Description:
600W, 27V, 10%, BIDIRECTIONAL, T
Comments
P6SMB27CH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
21.8V
Voltage - Breakdown (Min):
24.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
39.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)