Taiwan Semiconductor Corporation P6SMB33CH
Part No.:
P6SMB33CH
Datasheet:
AetrixP6SMB33CH.pdf
Description:
600W, 33V, 10%, BIDIRECTIONAL, T
Comments
P6SMB33CH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26.8V
Voltage - Breakdown (Min):
29.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
47.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)