Taiwan Semiconductor Corporation P6SMB7.5CAH
Part No.:
P6SMB7.5CAH
Datasheet:
AetrixP6SMB7.5CAH.pdf
Description:
600W, 7.5V, BIDIRECTIONAL, TVS
Comments
P6SMB7.5CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.4V
Voltage - Breakdown (Min):
7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
55A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)