Taiwan Semiconductor Corporation P6SMB82CH
Part No.:
P6SMB82CH
Datasheet:
AetrixP6SMB82CH.pdf
Description:
600W, 82V, 10%, BIDIRECTIONAL, T
Comments
P6SMB82CH Specifications
Series:
P6SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
66.4V
Voltage - Breakdown (Min):
73.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
118V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)