Taiwan Semiconductor Corporation P6SMB9.1H
Part No.:
P6SMB9.1H
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixP6SMB9.1H.pdf
Description:
600W, 9.1V, UNIDIRECTIONAL, TVS
Comments
P6SMB9.1H Specifications
Manufacturer:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.37V
Voltage - Breakdown (Min):
8.19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
13.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
45A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)