Nexperia USA Inc. PESD3V3S4UD-QX
Part No.:
PESD3V3S4UD-QX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
AetrixPESD3V3S4UD-QX.pdf
Description:
PESD3V3S4UD-Q/SOT457/SC-74
Comments
PESD3V3S4UD-QX Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
215pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)