Nexperia USA Inc. PTVS15VS1UR-QX
Part No.:
PTVS15VS1UR-QX
Datasheet:
AetrixPTVS15VS1UR-QX.pdf
Description:
PTVS15VS1UR-Q/SOD123W/SOD2
Comments
PTVS15VS1UR-QX Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)