Nexperia USA Inc. PTVS20VS1UTR-QX
Part No.:
PTVS20VS1UTR-QX
Datasheet:
AetrixPTVS20VS1UTR-QX.pdf
Description:
PTVS20VS1UTR-Q/SOD123W/SOD2
Comments
PTVS20VS1UTR-QX Specifications
Series:
PTVSxS1UTR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)