Nexperia USA Inc. PTVS28VS1UR-QX
Part No.:
PTVS28VS1UR-QX
Datasheet:
AetrixPTVS28VS1UR-QX.pdf
Description:
PTVS28VS1UR-Q/SOD123W/SOD2
Comments
PTVS28VS1UR-QX Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)