Nexperia USA Inc. PTVS33VS1UR-QX
Part No.:
PTVS33VS1UR-QX
Datasheet:
AetrixPTVS33VS1UR-QX.pdf
Description:
PTVS33VS1UR-Q/SOD123W/SOD2
Comments
PTVS33VS1UR-QX Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)