Nexperia USA Inc. PTVS3V3S1UR-QX
Part No.:
PTVS3V3S1UR-QX
Datasheet:
AetrixPTVS3V3S1UR-QX.pdf
Description:
PTVS3V3S1UR-Q/SOD123W/SOD2
Comments
PTVS3V3S1UR-QX Specifications
Series:
PTVSxS1UR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
43.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)