Nexperia USA Inc. PTVS45VS1UR-QX
Part No.:
PTVS45VS1UR-QX
Datasheet:
AetrixPTVS45VS1UR-QX.pdf
Description:
PTVS45VS1UR-Q/SOD123W/SOD2
Comments
PTVS45VS1UR-QX Specifications
Series:
PTVSxS1UR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)